Cypr Północny mieszkania i apartamenty

Cypr Północny - apartamenty: wypoczynek i inwestycja

Słoneczny Cypr Północny przyjazny turystom
i inwestorom.

Cypr jest nazywany Wyspą Afrodyty, bowiem według legendy to właśnie tutaj wyłoniła się z morskiej piany najpiękniejsza kobieta świata – bogini miłości. To fascynujące miejsce otoczone trzema kontynentami, gdzie łączą się i przenikają tradycje oraz kultury Azji, Europy i Afryki.

Jest to trzecia pod względem wielkości wyspa Morza Śródziemnego. Jej powierzchnia wynosi 9251 km², a długość linii brzegowej to aż 853 km. Północna część Cypru charakteryzuje się śródziemnomorskim klimatem i naturalnym pięknem, zarówno malowniczymi górami, jak i pięknymi plażami. Sezon turystyczny trwa tutaj 9 miesięcy w roku, a rozwijająca się nowa infrastruktura i zabudowa sąsiadują z zabytkami, które zdecydowanie warto zobaczyć.

Cypr Północny to miejsce idealne na wypoczynek, a także wygodne dla osób prowadzących własne biznesy. Dobre i tanie połączenia z Polską a gdzie lot trwa zaledwie ok. trzech godzin. Do tego przyjazny system podatkowy i konkurencyjne ceny nieruchomości w porównaniu z innymi krajami śródziemnomorskimi i bogata oferta nowych apartamentów sprawia, że popularność Cypru Północnego szybko rośnie.

Popularne miasta Cypru Północnego

Nikozja

To stolica i jednocześnie największe miasto na Cyprze Północnym. Stolica nietypowa – podzielona “zieloną linią” na część grecką i turecką. To centrum biznesu, rozwijające się miejsce i do zamieszkania i do prowadzenia biznesu. Pełna infrastruktura, niskie koszty utrzymania a co istotne, to lokalizacja w sercu wyspy i centralne miejsce komunikacyjne z dostępnością lotnisk i dróg we wszystkie miejsca Cypru.

Iskele

Jedno z najszybciej rozwijających się miast na Cyprze Północnym. Wspaniałe złote plaże – Long Beach to jedne z najpiękniejszych plaż na Cyprze z łagodnym zejściem do morza i drobnym złocistym piaskiem. Przy tym Iskele to bogata infrastruktura turystyczna. Tu organizowane są różne imprezy, festiwale, okolica tętni życiem. Iskele to duży wybór nowych projektów deweloperskich.

Kyrenia

To popularne miejsce na północno wschodnim wybrzeżu Cypru Północnego. To tętniące życiem miasto, z pięknym zamkiem, malowniczym wybrzeżem i 30 km plażami, ale i z klubami nocnymi,  kawiarniami. Tu również bogata infrastruktura, uniwersytety, centra handlowe sprawiają, że życie tutaj jest po prostu wygodne.

Famagusta

To centrum handlowe wyspy. Niegdyś port handlowy i wioska rybacka, zachwyca swoim klimatem gdzie starożytne miasto otoczone murami łączy się z nowowczesnymi budynkami gdzie powstają apartamenty popularne wśród zagranicznych turystów. Mamy tu bazę do nurkowania, zatokę z pięknymi plażami, a także bazę do zwiedzania najbardziej dziewiczej części wyspy.

Guzelyurt (Lefke)

To największe miasto na północno-zachodniej części Cypru Północnego położone u podnóża pasma górskiego Troodos. To najbardziej zielony i owocowy – cytrusowy rejon wyspy. To tutaj, na tym rolniczym obszarze mamy mnóstwo winnic, plantacji pomarańczy, mandarynek czy grapefruitów.  To byłe miasto górnicze miedzi i złota teraz jest miejscem, gdzie możemy kupić wygodny apartament pomiędzy morzem a górami.

Cypr północny - mieszkania i apartamenty

Cypr Północny mieszkania i apartamenty

Pozwól pieniądzom pracować

Zakup mieszkania lub apartamentu na Cyprze Północnym to proces, który nie jest bardzo skomplikowany, ale wymaga uwagi i zadbania o szczegóły. Począwszy od wyboru odpowiedniego apramentu, wizycie na budowie, po negocjacje i podpisanie kontraktu. 

Cypr Północny - mieszkania i apartamenty - oferty:

Cypr północny - mieszkania i apartamenty

Więcej informacji na temat nieruchomości w hiszpanii

JAMES HOUSE

Real Estate Agency