Eko rozwiązania dla inwestycji i dla domu

ekologia i ekonomia w nowym domu
FOTOWOLTAIKA, POMPY CIEPŁA

EKO ROZWIĄZANIA

Proponujemy rozwiązania, które warto zastosować w Państwa nowym domu. Nasi klienci już skorzystali z nich i potwierdzają, że przy odpowiednim doborze eko rozwiązań, możemy żyć wygodniej, ekologiczniej i ekonomiczniej. Kilka propozycji, które możemy zaproponować to:

 PANELE FOTOWOLTAICZNE – obecnie są najbardziej popularną alternatywą wśród źródeł prądu dla domu. Inwestycja ma pomóc ograniczyć rachunki za prąd, w pewnym stopniu uniezależnić się energetycznie i jednocześnie ma być bardziej przyjazna środowisku przez umożliwienie pozyskania energii elektrycznej bezpośrednio ze światła słonecznego. 

panele fotowoltaiczne dla domu
Pompy ciepła, klimatyzacja w nowym domu, Eko rozwiązania dla inwestycji i dla domu

POMPY CIEPŁA – rozwiązanie grzewcze które zapewnia ogrzewanie, chłodzenie i ciepłą wodę dla domu. Pompa przetłacza do instalacji grzewczej energię dostępna w otoczeniu, zmagazynowanej w ziemi, wodzie lub powietrzu. Jest to niskoemisyjna, czyli bardziej przyjazna środowisku alternatywa dla tradycyjnego ogrzewania domu.

MATY GRZEWCZE  –  stosowane są jako alternatywa dla ogrzewania podłogowego wodnego. Maty nie generują dodatkowej cyrkulacji powietrza, przez co w pomieszczeniu nie unosi się kurz, są łatwe w montażu i w połączeniu z panelami fotowoltaicznymi są dość ekonomicznym źródłem ogrzewania domu. 

KLIMATYZACJA – to nie tylko chłodzenie, również dobrze sprawdza się do ogrzewania pomieszczeń. Dobry klimatyzator zapewnia także lepszą jakość powietrza w domu, może wpływać na wilgotność i czystość powietrza w pomieszczeniu. Może też oczyszczać powietrze ze szkodliwych drobnoustrojów i wirusów. 

energooszczędny i bezpieczny

inteligentny dom

Dom w którym zainstalujemy inteligentne instalacje, które samodzielnie regulują i optymalizują zużycie energii, głównie elektrycznej i cieplnej, ale również wody i innych mediów sprawi, że oprócz niższych rachunków, świadomości, że dbamy o środowisko, będziemy wygodnie i bezpiecznie mieszkać.

Bezpieczeństwo to mocna strona automatycznie sterowanych elektro-instalacji, pełniących zarazem funkcję systemów alarmowych jak i aktywnych systemów zabezpieczeń przed zagrożeniami typu: pożar, awaria instalacji wodnej, elektrycznej, gazowej itp.

Bezpieczny dom, zabezpiecz swój dom, Eko rozwiązania dla inwestycji i dla domu
Inteligentny dom, smart home, oszczędny dom, wygodny dom

Komfort użytkowania stanowi nową jakość. System można zaprogramować w całkowicie dowolny sposób, dzięki czemu może wykonywać za użytkownika szereg codziennych czynności, np. zasuwanie rolet, podlewanie ogrodu, włączanie oświetlenia.

A co istotne: koszt „inteligentnej” elektro-instalacji, jedynie nieznacznie przekracza koszt standardowej instalacji elektrycznej i osobnego systemu alarmowego. Oferuje natomiast znacznie wyższą funkcjonalność i oszczędności związane z efektywnym wykorzystaniem energii.

PRZY BUDOWIE DOMU, PRZY PROJEKTOWANIU OSIEDLA warto brać pod uwagę rozwiązania, które sprawią, że komfort użytkowania, ekonomika i ekologia będą optymalnie połączone, a projekt będzie z założenia uwzględniał te elementy, które sprawią, że dom będzie atrakcyjny dla klienta i wygodny dla nowego właściciela. Dlatego proponujemy połączenie tych elementów jeszcze na etapie planowania lub budowy zapraszamy po szczegóły.